CZCIONKA: A A+ A++
KONTRAST: A A A A

Dział Promocji, Komunikacji i Kultury

Zarząd TPPO spotkał się w dniu 21 marca br. na kolejnym posiedzeniu, którego program wypełniło m. in. omówienie spraw członkowskich oraz finansów stowarzyszenia – szczególnie w kontekście zbliżającego się terminu sprawozdawczego. Podsumowano także zaangażowanie Towarzystwa w przygotowanie Balu Politechniki (28.01.2023), którego głównym organizatorem był Instytut Konfucjusza. Wprawdzie obsługa księgowo-administracyjna imprezy nie przyniosła Towarzystwu znaczącego wyniku finansowego, jednak śmiało można stwierdzić, że zaangażowanie przyczyniło się do powodzenia akademickiej imprezy, zatem ostateczne résumé potwierdza zasadność decyzji. Mało tego, ustalono, że TPPO podtrzymuje swoją dyspozycyjność w przygotowaniu podobnych wydarzeń w przyszłym roku.

Stan finansów Towarzystwa pozwala na umiarkowany optymizm, wydaje się również, że niekorzystna tendencja zmniejszania się składu liczbowego została zahamowana – słowem – tylko działać. Przy okazji warto przypomnieć członkom Towarzystwa o uregulowaniu zobowiązań składkowych, które wynoszą 25 zł na rok. Informacja o numerze konta bankowego dostępna jest na naszej stronie: https://tppo.po.opole.pl/

Zarząd TPPO stale zabiega o uczestnictwo w przedsięwzięciach istotnych dla Politechniki Opolskiej i dla środowiska akademickiego takich jak studia podyplomowe, projekty, kursy, itp. W tym obszarze również tchnie optymizmem, a o kolejnych zadaniach informować będziemy za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Ustalono, że Walne Zgromadzenie Towarzystwa Przyjaciół Politechniki Opolskiej, na którym zgodnie ze statutem ocenie poddane zostaną sprawozdania finansowe oraz merytoryczne z działalności za rok 2022, odbędzie się na przełomie maja i czerwca br. O terminie oczywiście powiadomimy wszystkich członków, ale już dziś serdecznie zapraszamy!

Spotkanie zarządu dokumentuje fotografia – po raz kolejny skorzystaliśmy z uprzejmości Biura Rektora – a w sali 114 uwagę zwróciła wizualizacja nowej siedziby WIPiL czyli wysłużony „Lipsk”, którego gruntowna modernizacja właśnie się rozpoczęła.

20230321 123708