CZCIONKA: A A+ A++
KONTRAST: A A A A

Dział Promocji, Komunikacji i Kultury

Politechnika Opolska wraca do dobrej tradycji organizowania imprez kulturalnych dla pracowników i sympatyków środowiska akademickiego, a w tę bez wątpienia wpisuje się zaplanowany na początek Chińskiego Nowego Roku bal,  którego głównym organizatorem jest Centrum Współpracy Polska-China, Instytut Konfucjusza w Opolu.

Przypomnijmy, w latach 2009 – 2012 w okresie karnawału odbyły się, aranżowane z rozmachem i zróżnicowane tematycznie bale. Inspiracją pierwszego – co znalazło wyraz w scenografii przygotowywanej corocznie w uczelnianej pracowni plastycznej – był karnawał w Rio de Janeiro. W następnym roku dekoracje nawiązywały do tradycji weneckiej. Kolejny bal przygotowany został w stylu wiedeńskim, a do atmosfery Wiednia nawiązywał też otwierający wydarzenie koncert kwartetu smyczkowego. Wreszcie w 2012 roku styl imprezy nawiązywał do rozpoczynającego się wtedy chińskiego Roku Smoka, a w zjawiskowej scenografii dominowały czerwone latarnie, warkocze szczęścia, kokardy pomyślności i oczywiście złote smoki.

Dobrą tradycją stało się także wspieranie uczelnianych imprez przez Towarzystwo Przyjaciół Politechniki Opolskiej. Tym razem jest to obsługa księgowa wydarzenia. Zadanie mało spektakularne lecz nieodzowne. Dlatego cieszymy się i życzymy powodzenia organizatorom. Niech inauguracja Roku Królika dobrze zapisze się w uczelnianych annałach, a uczestnicy schodząc z parkietu będą mogli powiedzieć – niech żyje bal….